top of page
nabir-dlja-oformlennja-klasu-poradi-uchn

   7 порад учню

   Порада перша і найтяжча. Ніколи не намагайтеся отримати все і відразу. Пам'ятайте, що успіх - це насамперед праця. Не вірте красивим фільмам, де щоб досягти успіху досить бути вродливим чи багатим.

Порада друга - про любов. Обов’язково зміни своє відношення до людей, які тебе оточують. Хочеш, щоб тебе любили люди - полюби їх сам. Подумай, чи подобаються особисто тобі егоїстичні, нетерпимі до чужих думок люди? То чому, якщо ти саме такий, повинні любити тебе?

   Порада третя - особлива. Потрібно на деякий час забути, що ти особливий, не такий як всі. Запам'ятай, що про це знає лише твоя мама і ти сам.

   Порада четверта - про найдорожче. Полюби себе насамперед сам. Це не значить, що ти повинен любуватися собою в дзеркало. Просто стався з повагою до свого тіла, не отруюй його алкоголем та іншими ядами.

   Порада п'ята - пріоритетна. Не розпорошуй свої сили відразу у всіх напрямках. Вибери кілька важливих для тебе справ і наполегливо вдосконалюйся саме в них. Хоча спробувати себе в нових справах ніколи не завадить. Хто зна, можливо, саме там чекає на тебе успіх, сидить собі і жде, коли ж ти його віднайдеш.

   Порада шоста - навчайся! Навчайся все своє життя. Ніхто не заперечує, що ти і так багато знаєш та умієш. Добре, що ти знаєш, скільки часу тривала столітня війна (100?!), чудово, якщо ти можеш відрізнити комп'ютерний вірус від вірусу грипу, вітаю, якщо зумієш своїми руками забити звичайний цвях в цегляну стіну.

   Порада сьома і остання (по списку, а не по значенню!) Отже, ти хочеш досягти успіху? То чого ж тоді чекаєш і витрачаєш свій дорогоцінний час на читання цих порад? Давай, не сиди, пора уже щось зробити своїми руками.

Поради із самовиховання

1. Коли берешся за будь-яку справу, подумай: який результат повинен отримати.

2. Берись за справу сміливо і не відступай, поки її не виконаєш. Якщо в кінці тижня або цього дня залишаються не виконаними один чи два запланованих тобою пункти, перепиши їх у план на наступний тиждень(наступний день).

3. Візьми собі за правило обов’язково аналізувати: чому саме ти не виконав той чи інший пункт. Намагайся сам усувати причини невиконання. Спочатку це вважатиметься важким, але з часом ти зрозумієш, що головне – це правильно оцінювати свої сили і не гаяти марно часу.

4. Ніколи не практикуй перенесення виконання справи на наступний день. Приступай до виконання запланованого одразу ж без зволікань.

5. Не роби жодних попускань, навчися своїм примхам відповідати коротко, але твердо –"ні”.

6. Навчися сам собі наказувати, будь до себе непохитним,але став перед собою завдання реальні, ні в якому разі "не заривайся”, бо не спрацює внутрішній наказ ”Так треба”, "Я мушу”.

7. Спробуй проаналізувати: на що ти переважно витрачаєш свій вільний час?

8. Твій організм здатий до тривалих навантажень, але, щоб уникнути стомлення, переборюй втому, змінюй види діяльності протягом дня.

9. Приймаючи на себе будь-яке завдання, навчися слухати уважно вказівки дорослих. Користуйся нотатками, щоб нічого не пропустити повз увагу і зберегти час.

Самоменеджмент – це особиста організованість

   Багато факторів впливають на особисту організацію, але один із найбільш суттєвих – це уміння цінувати і ефективно використовувати час (тайм-менеджмент). Кожна розсудлива людина розуміє, що час, даний нам усім однаково, досить обмежений, однак багато хто намагається не думати про це. У зв’язку з цим корисно пам’ятати ряд правил при складанні «бюджету свого часу»:

  • слід використовувати час виключно на вирішення проблем, що представляють найбільший інтерес;

  • уникати людей, що займають у Вас час або прагнуть виграти його за Ваш рахунок (врешті решт, навчіться говорити ні!);

  • ніколи не відкладати роботу на потім, а вирішувати всі важливі завдання відразу ж – це основні. 

   Самоменеджмент – це також про розвиток вміння зосередитися на головному.

  • необхідно виявляти найбільш значущі поточні та перспективні завдання, які потребують ефективного рішення;

  • уміння все робити по порядку. Не слід старатись «перестрибувати» в уже запланованих справах, «випереджати» час, старайтесь переходити від простого до складного.

  • уміння не випустити з уваги дрібниць. Багато людей не приділяють належної уваги деталям, вважаючи, що їх виконання тільки краде час. Насправді ж коли Ви самі не задоволені результатом роботи (не все зроблено так, як хотілося б), то ціль, наче не досягнуто.

  • уміння враховувати і аналізувати свої витрати часу на конкретні справи. Ви точно знаєте скільки часу займає той чи інший маршрут, а скільки часу Ви витрачаєте на перевірку пошти/соціальних мереж впродовж дня? Конкретно в хвилинах. Що вже говорити про ранкові процедури. І не відмахуйтесь, що десь 15 хвилин, коли, насправді, всі 40. Так скрізь по 15-20 хвилин і впродовж дня назбирається 2-3 години, які можна приділити саморозвитку або прогулянці, на що зазвичай не вистачає часу.

   Самоменеджмент – це уміння управляти своєю поведінкою, «тримати себе в руках».

  • обов’язковість, здатність тримати слово. На таку людину, як то кажуть, можна покластися. Для неї це питання честі і самоповаги.

  • пунктуальність.

  • зібраність, вміння не розкидатися. Щоб досягти успіху, потрібно вміти керувати самим собою, не братися за нову справу, поки не закінчено попередню;

  • наявність почуття відповідальності. Перш все – це внутрішнє відчуття відповідальності за справу, що Ви взялись. Розуміння необхідності, суспільної користі і чітке виконання своїх обов,язків, що підкріплюється внутрішніми моральними принципами;

  • ретельне планування особистих справ.

 

   Самодисципліна – це особиста дисциплінованість, дотримання суворого порядку, точність і планомірність в роботі.

   Самоменеджмент – це самоконтроль своєї життєдіяльності. Змістом критерію є здатність контролювати процеси своєї діяльності та її результати:

  • контроль процесів (контроль за ходом виконання власних справ);

  • контроль власного часу;

  • контроль результатів: співставлення фактичних результатів із запланованими;

  • самоконтроль дня, тижня, місяця, року і всього життя.

  • уміння формувати і контролювати власну репутацію, імідж та створення умов для їх підтримання (нетворкінг);

  • також дуже важливо правильно оцінювати себе, а не очікувати оцінки зі сторони. Далеко не всім вдається самостійно впоратися з цим завданням. Не завжди можливо, та й не завжди потрібно прагнути кардинально змінювати себе. Але знаючи себе досить добре, можна виробити прийоми компенсації та регламентації, щоб мінімалізувати труднощі, пов’язані з Вашими особистісними якостями, а часом і перетворити свої недоліки в переваги/ особливості.

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ. КАРАНТИН. НАВЧАННЯ ВДОМА.

Слайд1.JPG

Як правильно організувати дистанційне навчання та що робити, аби уроки вдома були ефективними та не приносили стрес кожному члену родини?

Досвід дистанційного навчання у першу хвилю карантину ми з Вами вже набули. І зараз ми можемо зробити правильні висновки перебуваючи на дистанційному навчанні під час локдауну:

 Обов'язкові режимні моменти: Здоровий сон, харчування, свіже повітря- невід’ємні фактори.

Рутини мають над нами чарівну і цілющу владу, вони нас заспокоюють, дають впевненість і почуття безпеки, така собі супер-сила для подолання тривоги. Багато чого в теперішній ситуації ми не можемо контролювати і передбачити, але є речі, в яких ми лишаємося володарями.

    Складайте розклад  Для дітей молодшого шкільного віку помічниками є батьки, які допоможуть написати чи намалювати режим дня, щоб розклад був  доступним і дитині, і дорослому.

Обов’язково плануйте перерви, відпочинок, розваги. Ваш розклад не має бути схожим на список покарань. Не робіть уроки довгими – 40 хвилин – це занадто навіть для середньої школи. Краще зробити перерву до того, як з’являються ознаки втоми і втрата уваги. Для 1-2 класів навчальні блоки можуть бути 10-15 хвилин, робимо перерву на 5 хвилин і знову повертаємось до роботи.

    Слідкуйте за організацією робочого місця. Хаос і безлад на робочому місці і біля нього можуть сильно відволікати.

   Домовтесь про правила, які важливі для вас під час карантину. Наприклад, якщо хтось з дорослих працює дистанційно, чи у вас в сім’ї тільки один гаджет на кількох дітей – в цьому випадку потрібні чіткі домовленості, інакше конфліктів не уникнути. Нові правила і домовленості теж краще записати і вивісити в доступному місці. При виникненні конфлікту ви зможете апелювати до них.

    Постійні звукові повідомлення під час роботи над завданнями інколи страшено заважають. Особливо, коли ти тільки зосередився на алгебрі, а тут прийшло таке завдання з мови, а через пару хвилин з біології і фізики, і там так багато всього робити! Якщо вас завалюють цілою купою завдань – це дезорганізує. Навчіться ставити обмеження і планувати – зараз зроблю це, а потім подивлюсь наступне повідомлення. Про роботи, які мають виконуватись в обмежений час, вчителі попереджають заздалегідь, ви їх не пропустите.

    Якщо вам здається, що вчителі перевантажують вас завданнями, спробуйте надати вчителю адекватну зворотну реакцію. Доброзичливу і докладну. Адекватна зворотна реакція завжди починається з подяки. Пригадайте, будь ласка, що нікого не вчили працювати дистанційно, а частина матеріалу і завдань, які напрацьовані вчителем, просто не можуть бути використані в режимі онлайн. Педагогам доводиться переробляти матеріали, паралельно навчаючись і опановуючи нові програми. При цьому не слід забувати, що вчителі – також батьки і мають вдома «своїх» школярів. Подякуйте.
• Розкажіть, що ви робите і як стараєтесь.
• Розкажіть про труднощі, з якими ви стикаєтесь (не обов’язково учбові, можливо, у вас є зовсім маленька дитина, чи ви працюєте в нічній зміні).
• Чітко і доступно сформулюйте чого ви б хотіли від вчителя, якої саме допомоги потребуєте, що, на вашу думку, може полегшити ваше життя.
• Будьте уважні до того що вам скаже вчитель.

   Зберігайте спокій! При виникненні тривоги чи неприємних емоцій переключайся на приємні справи, пориньте у приємні спогади. Але не забувай повертатися до справ, які потрібно виконати, уроків, які не вивчені. Не забувайте відпочивати, спілкуватися з друзями, знаходити час для хобі.

    Вчіться поєднувати приємне з корисним!

Рекомендації для зняття психологічного напруження,

зниження тривожності

    Є багато маленьких хитрощів, які допоможуть людині впоратися з емоційним перевантаженням:
1. Порахуйте до 10 та лише потім повертайтеся до травматичної ситуації.
2. Простежте за своїм диханням. Повільно вдихайте й на деякий час затримайте дихання. Видихайте поступово, через ніс. Прислухайтеся до своїх відчуттів.
3. Наберіть води та повільно випийте воду, сконцентруйтеся на своїх відчуттях води.
4. Знайдіть якийсь невеличкий предмет і уважно розгляньте його не менше чотирьох хвилин,ознайомлюючись з кольором, формою, структурою так ретельно, щоб можна було уявити предмет із заплющеними очима.
5. Погляньте на небо, розгляньте все, що ви бачите на ньому.
6. Змочіть обличчя холодною водою.
7. Вийдіть з того приміщення , де вас знайшов стрес.

 

Для того, щоб ці методи допомогли, їх треба знати напам’ять і постійно виконувати.

bottom of page